VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centras

Taikos pr. 46, LT-91213 Klaipėda, Lietuva

Onkologinės sveikatos priežiūros organizavimas
2013-12-06

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė atlieka valstybinį veiklos auditą "Onkologinės sveikatos priežiūros organizavimas.
Šios apklausos tikslas išsiaiškinti, ar onkologinių ligų diagnostikos ir gydymo paslaugų prieinamumas onkologiniams ligoniams tinkamas. Būtume dėkingi, jei atsakytume į keletą klausimų, pasirinkdami Jums tinkamiausią variantą.

Apklausa yra anoniminė, pateikta informacija bus apibendrinta ir naudojama tik audito tikslais.

Apklausa

 
Informacija pacientams dėl dantų protezavimo
2012-04-26

Nuo 2012 m. balandžio mėn. Jūrininkų sveikatos priežiūros centre pradėtos teikti dantų protezavimo paslaugos komspensuojamos iš PSDF biudžeto lėšų. Dantų protezavimo paslaugas teikia gydytojas odontologas H.Galinauskas (II aukštas, 53 kab.).

Pagal vyriausiojo gydytojo patvirtintą kainyną teikiamos mokamos dantų protezavimo paslaugos, asmenims, pageidaujantiems savo lėšomis protezuotis dantis.

Išsamesnė informacija teikiama odontologijos kabinete Nr. 53, tel. 34-27-52,
neporinėmis mėn. darbo dienomis nuo 9.00 iki 11.00 val.
porinėmis mėn. darbo dienomis nuo 14.00 iki 16.00 val.

DANTŲ PROTEZAVIMO PASLAUGŲ KOMPENSAVIMAS IŠ PSDF LĖŠŲ

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009-09-11 įsakymu Nr. V-743 "Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005-11-21 įsakymo Nr. V-890 "Dėl dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo" (Žin., 2009, Nr. 112-4784) Jūrininkų sveikatos priežiūros centro Odontologijos skyriuje sudaromi asmenų sąrašai dantų protezavimo paslaugų kompensavimui iš PSDF biudžeto.

Teisę į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų, turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu:

  • asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
  • nedarbingi arba iš dalies darbingi asmenys;
  • vaikai iki 18 metų.

Asmenys, pageidaujantys gauti dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto lėšų, prašymus turi pildyti toje gydymo įstaigoje, prie kurios yra prisirašę, nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos.

Asmenys, prisirašę prie JSPC ir norintys gauti dantų protezavimo paslaugas, komspensuojamas iš PSDF biudžeto lėšų, turi kreiptis į Jūrininkų SPC gydytojus odontologus ir pateikti:

  • prašymą įrašyti į asmenų, kurie laukia dantų protezavimo, sąrašą;
  • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  • dokumentą, įrodantį teisę gauti dantų protezavimo paslaugas;
  • gydytojo odontologo arba odontologų konsiliumo išvadą dėl dantų protezavimo reikiamumo (forma Nr. 027/a).

JSPC asmenų prašymus registruoja ir pateikia teritorinei ligonių kasai (toliau - TLK).

Teritorinė ligonių kasa pagal prašymų užpildymo datą įtraukia į savivaldybės gyventojų, laukiančiųjų dantų protezavimo paslaugų sąrašą ir informuoja apie tai gyventojus išsiųsdama jiems pranešimą paštu.

Kokiai sumai kompensuojamos dantų protezavimo išlaidos

Pensijinio amžiaus, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, taip pat tiems asmenims, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) - kompensuojama balų suma iki 1300 balų.


Pensinio amžiaus, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio - kompensuojama iki 4000 balų.

Vaikams - kompensuojama iki 4000 balų.

Dantų protezavimo paslaugų, kurių išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto, bazinės kainos 1 balas lygus 0,81 lito.

Daugiau informacijos: Klaipėdos teritorinė ligonių kasa – dantų protezavimas

 
Klaipėdos gydymo įstaigų skyrybos pasiteisino
2011-02-16

Gimtadienis per gripo epidemiją. Taip savo 10-ąjį jubiliejų paminėjo Klaipėdos jūrininkų sveikatos priežiūros centras. Kaip juokavo gydymo įstaigos vyriausiasis gydytojas Viktoras Grigalauskas, teks laukti 20-mečio, kad gimtadienis būtų kur kas triukšmingesnis.

Kokiomis nuotaikomis pasitikote 10–ąjį sveikatos priežiūros centro gimtadienį?

Nuotaika būtų džiaugsminga, jeigu ne gripo epidemija. Didelis skirtumas, ar dirbi savarankiškai, ar esi priklausomas nuo aukščiau stovinčiųjų. Anksčiau visos uždirbtos mūsų lėšos atitekdavo Jūrininkų ligoninei, kuriai buvome pavaldūs, o patys gaudavome trupinius. Dabar tas lėšas galime panaudoti savo reikmėms.
Per 10 metų pasikeitė ir pati poliklinika – padarytas europinius standartus atitinkantis remontas. Atidarėme naujus reabilitacijos, profilaktikos skyrius, akredituotą laboratoriją. Įsigijome naujos aparatūros. Gerokai išaugo gydytojų atlyginimai: prieš 10 metų alga siekė 800 litų, o dabar vidutinis atlyginimas – 3600 litų.

Ar per tuos metus kolektyvas stipriai pasikeitė?

Šiek tiek sumažėjo. Prasidėjus sveikatos įstaigų reformai, kai įvyko mūsų skyrybos su Jūrininkų ligonine, nemaža dalis darbuotojų liko dirbti ambulatoriniame-konsultaciniame skyriuje. Jis dabar priklauso ligoninei.
Jei būtų mano valia, prieš 10 metų nebūčiau ardęs poliklinikos. Kaip parodė gyvenimas, jos iki šiol sėkmingai dirba Vilniuje, Kaune. Tik Klaipėdoje pradėjome viską ardyti ir kurti iš naujo. Dabar visas pasaulis pripažįsta, kad poliklinikos yra tikras tiriamasis bei gydomasis kompleksas.

Bet pirminei sveikatos grandžiai dažnai kliūva, kad šeimos gydytojai prisiima per mažai atsakomybės už pacientų gydymą. Ar pelnyti šie priekaištai?

Iš dalies. Tiesiog ne nuo to galo pradėjome reformą. Pirmiausiai reikėjo tinkamai paruošti šeimos gydytojus, o ne per kelis mokymų mėnesius iš terapeuto padaryti šeimos gydytoją. Mes dabar taip didžiuojamės šeimos gydytojas, o jūs raskite nors vieną, kuris dirbtų pagal priklausančius standartus! Kai kurie privatūs medicinos centrai tuo giriasi, bet kodėl tada pas juos dirba ginekologas, chirurgas?
Esu įsitikinęs, kad vaikus iki 10 metų turi gydyti pediatrai. Estijos pavyzdys tai dar kartą patvirtino. Iš pradžių estai atsisakė pediatrų, o paskui vėl susigrąžino. Nors paauglius gali gydyti ir šeimos gydytojas.

O kokia buvo šito centro pradžia?

Prieš 36 metus Vakarų laivų remonto įmonės generalinis direktorius Pric, nepaisydamas partijos papeikimo, naujai pastatyto bendrabučio pirmuosius du aukštus atidavė poliklinikai. Iš pradžių taip ir vadinomės – Vakarų laivų remonto įmonės ir jūrų transporto darbuotojų poliklinika.
Atėjau čia dirbti, grįžęs iš jūros. Dirbau Vakarų laivų remonto cecho gydytoju ir prisidėjau prie šios poliklinikos įkūrimo. Prie jos projektavimo prisidėjo ir gydytojas Antanas Vinkus. Poliklinika buvo pradėta nuo nulio.
Neaišku kodėl, bet daug metų ją vadino Kauno poliklinika. Iš pradžių tuo piktinausi. Bet paskui mūsų gydymo įstaiga mieste įgijo savo vietą, statusą.

Gal kilo minčių pakeisti pavadinimą?

Mūsų įstaigos pavadinimas liko po skyrybų su Jūrininkų ligonine. Negalvojome, kad iš mūsų atims jūrininkus. Didžiuojuosi, kad mūsų poliklinika taip vadinasi. Iš 200 mūsų darbuotojų savo laiku laivuose gydytojais ir felčeriais dirbo per 20 žmonių. Tarp mūsų ligonių taip pat yra daug buvusių jūrininkų.

Kaip apibūdintume savo kolektyvą?

Puikus kolektyvas, nors mano kaip vadovo darbas – niurzgėti. Būna visko. Apsimetinėja tie, kurie tikina nedarantys klaidų. Jas stengiamės greitai ištaisyti.
Su daugeliu kolegų kartu dirbame daug metų ir kartu artėjame prie pensijos. Mūsų gydytojų amžiaus vidurkis gana didokas – virš 50 metų. Bet pastaruoju metu įsilieja ir jaunų gydytojų.
Nemažai slaugytojų yra baigusios Klaipėdos universitetą. Jas mokytis skatina vyriausioji slaugytoja Jūratė Beinorienė. Ji taip pat yra ir praktikantų vadovė. Mūsų centras sudarė sutartį dėl praktikos su Klaipėdos universitetu.
Daug dėmesio skiriame greitam pacientų aptarnavimui. Pas mus beveik nėra eilių. Nepaisant gripo epidemijos, šiandien iš 26 šeimos gydytojų pas 19 galima pakliūti tą pačią dieną. Pas odontologus taip pat nėra eilių. Tik kelias dienas tenka laukti pas ginekologus.

Šį mėnesį jubiliejų šventė ne tik jūsų įstaiga, bet ir jūs pats?

Šiemet – vieni jubiliejai. Asmeninis, įstaigos, o liepos 2-ąją sukaks 35 metai kaip esu šios įstaigos vadovas.

---------------------------------------------------------------------

Fotografijų galerija:

 
Paskirta Juozo Ciplijausko premija
2010-07-02
Paskirta Juozo Ciplijausko premija
VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausioji slaugytoja Jūratė Beinorienė

Ketvirtadienį Klaipėdos valstybinėje kolegijoje vyko diplomų įteikimas. Per šią ceremoniją buvo įteikta ir docento daktaro Juozo Ciplijausko premija. Premijos laureatė - VŠĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausioji slaugytoja Jūratė Beinorienė.

J. Ciplijausko premija neporiniais metais skiriama Klaipėdos kolegijos Sveikatos fakultetą baigusiai slaugytojai ir savo darbu pateisinusiai garbingą medicinos darbuotojo vardą.

Nuo 2001 m. J. Beironienė tapo Jūrininkų pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiąja slaugytoja ir toliau tęsė slaugos studijas. Slaugytoja, gavusi premija, teigė esanti laiminga prisidėdama prie pacientų gyvenimo gražinimo, kad pasuko būtent šiuo keliu. Ji džiaugiasi galėdama prisijungti prie kitų laureatų. Laureatei skirta premija yra labai aukštas slaugytojų specialybės įvertinimas. Šią premiją inicijavo habilituota daktarė profesorė, J. Ciplijausko dukra - Birutė Ciplijauskienė. Nuo 2000 m. ją skiria Čikagos Vydūno fondas.

"J. Beinorienė yra mokslo žmogus, labai kompetentingas kvalifikavimo komisijos narys, dalyvaujantis tiek profesinėje, tiek visuomeninėje veikloje. Tai drąsus, teisingas, konkretus, išmintingas žmogus",- sveikino Slaugos katedros vedėja Asta Mažonienė.

 
Atnaujinti kabinetai
2010-03-13
Atnaujinti kabinetai
Modernu: į naująjį odontologijos kabinetą nuo šiol nesunkiai galės įriedėti ir neįgalieji.

Jūrininkų sveikatos priežiūros centras vis labiau prisitaiko prie neįgalių žmonių poreikių. Beveik kasdien odontologai sulaukia neįgalių pacientų, tad buvo būtina jiems gerinti sąlygas. Odontologijos skyriuje pirmame aukšte atnaujintas odontologijos kabinetas pritaikytas neįgalių pacientų gydymui, įsigyta nauja moderni odontologijos įranga.

Centre teikiamos burnos higienos paslaugos: atliekama profesionali burnos higiena, šalinami dantų konkrementai (akmenys), dantų apnašai, atliekamas dantų balinimas ir dantų vagelių dengimas silantinėmis medžiagomis vaikams (5 – 13 metų vaikams ši paslauga teikiama nemokamai).

Geresnėmis darbo sąlygomis džiaugiasi ne tik Odontologijos skyriaus, bet ir Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbuotojai. Čia iš pagrindų atnaujintas parafino procedūrų, vandens procedūrų kabinetai.

Jūrininkų sveikatos priežiūros centras bene vienintelis uostamiestyje, siūlantis Fango parafino procedūras. Parafino aplikacijos efektyviai padeda gydant sąnarių skausmus, radikulitą, neuritus, traumų pasekmes, gelbsti gydant ginekologines bei urologines ligas.

 


Puslapis 9 iš 9

Bendra informacija

Informacija teikiama:
(Taikos pr. 46)
Tel: (8 46) 38 34 60

III šeimos gydytojo skyrius

(Pievų tako g. 38)
Tel.: (8 46) 41 00 13

I odontologijos skyrius

(Pievų tako g. 38)
Tel.: (8 46) 41 09 30

Miško ambulatorija

(Kretingos g. 31)
Tel.: (8 46) 35 14 00
-----------------------------------------
Registracija:

(Taikos pr. 46)
Tel: (8 46) 34 19 62
Tel: (8 46) 34 18 82

III šeimos gydytojo skyrius

(Pievų tako g. 38)
Tel.: (8 46) 41 00 13
Tel.: (8 46) 41 00 24

I odontologijos skyrius

(Pievų tako g. 38)
Tel.: (8 46) 41 09 30
Tel.: (8 46) 41 09 35

Miško ambulatorija

(Kretingos g. 31)
Tel.: (8 46) 35 14 00
-----------------------------------------
Darbo laikas:
Pirmadienis 8:00 - 20:00
Antradienis 8:00 - 20:00
Trečiadienis 8:00 - 20:00
Ketvirtadienis 8:00 - 20:00
Penktadienis 8:00 - 20:00
Šeštadienis 9:00 - 13:00
Sekmadienis nedarbo diena

Jūs esate  : Naujienos